Strona bez barier
kontrast: czcionka:

„Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym”

21 czerwca 2019

20 czerwca 2019 r. odbył się biegowy happening „Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym”, którego celem było promowanie idei oddawania krwi oraz zachęcanie do rejestracji w bazie dawców szpiku. Bieg uzyskał Honorowy Patronat Ministra Sportu i Turystyki.

Dystans każdy mógł wybrać indywidualnie – 1-5 km, co oznaczało od 1 do 5 okrążeń wokół PGE Narodowego, choć można było i więcej. Czas nie był mierzony. Można było biec, maszerować i jechać na wózku. Po biegu na wszystkich czekało coś słodkiego.

W biegu, w którym wzięły udział setki osób, nie chodziło o wynik sportowy, rywalizację czy nagrody, ale o zwrócenie uwagi na to, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa krew i szpik. Biegacze, którym towarzyszyło hasło „Twoja krew, moje życie”, uświadamiali innym jak ławo można pomóc potrzebującym. Zostanie krwiodawcą czy rejestracja w bazie dawców szpiku to niewielki wysiłek, a pomoc ogromna.

Krwi nie da się wyprodukować, jej źródłem są ludzie – Honorowi Dawcy Krwi. Ich rola jest nieoceniona. Dzięki ich darowi można pomóc wielu osobom – ratować ich zdrowie i życie.

W ramach akcji pn. „Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym” w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zebrano 50 litrów krwi. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w szlachetną ideę honorowego krwiodawstwa.

Źródło: wybiegajkrewiszpik.pl

Krwiodawcy są wśród nas

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa. Dołącz do społeczności krwiodawców na Facebooku i skorzystaj z aplikacji "Łączy nas Czerwona Nitka"!   Zobacz jak działa aplikacja   Krok 1                   ...

Czytaj dalej
Gdzie można oddać krew.
Sonda

Ile razy w życiu oddawałeś krew?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress