menu
serce

Twoja krew, moje życie

W kampanii zaplanowanej na lata 2021-2026, będącej kontynuacją działań rozpoczętych w poprzednich latach, do znanego już hasła Łączy nas krew, która ratuje życie dodaliśmy nowe Bo tętni w nas dobro. Naszym celem jest przekazanie odbiorcom szlachetnej idei, mówiącej o tym, że żyjemy nie tylko dla siebie i pomaganie od zawsze było wpisane w nasz krwiobieg. To w naszych żyłach krąży bezcenne dobro, które ratuje życie, jeśli się nim dzieli z innymi. W ramach kampanii nakłaniamy do spełniania dobrych uczynków i apelujemy: oddawajmy krew, bo tętni w nas dobro.

Motywem graficznym kampanii jest znana już czerwona nitka, która tym razem, dzięki sercu, przekształca się w zapis EKG. Motyw towarzyszy różnym Dawcom i Biorcom, pokazując łączące ich więzi.

W ramach kampanii kierujemy działania do różnych grup wiekowych i społecznych.

W szkołach podstawowych i ponadpodstawowych dzieci będą uczyć się o roli krwiodawstwa, krwi i jej składników. Wśród materiałów dedykowanych dla tej grupy znalazły się nie tylko ulotki czy broszury, ale także książeczki z zagadkami, komiksy i gry edukacyjne. Nauczyciele będą mogli przeprowadzać lekcje na temat krwiodawstwa, korzystając z prezentacji multimedialnych.

Kampania edukacyjna trafi także na uczelnie wyższe, zachęcając studentów i wykładowców do organizowania akcji pobierania krwi.

Materiały informacyjne znajdą się ponadto w podmiotach leczniczych i laboratoriach diagnostycznych, promując ideę krwiodawstwa wśród osób dbających o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Kampania zakłada również nawiązanie współpracy z firmami. Do zakładów pracy trafią materiały edukacyjne zachęcające do organizacji akcji oddawania krwi.

Nowa edycja Programu lojalnościowego „Każda kropla jest cenna” pozwoli docenić osoby regularnie oddające krew.

W kolejnych latach planowana jest szeroka edukacja na temat zdrowego sposobu odżywiania przez Krwiodawców, komunikacja na temat ryzykownych zachowań mających wpływ na honorowe krwiodawstwo oraz wdrożenie ogólnopolskiego projektu Wolontariatu Honorowego Krwiodawstwa.

Wierzymy, że Krwiodawstwo wyraża się nie tylko w gestach, lecz także poprzez nasz sposób myślenia, dlatego zachęcamy do śledzenia na bieżąco profilu na Facebooku, poznawania ludzi, którzy myślą podobnie do nas i promowania honorowego krwiodawstwa.

Pamiętajmy, że każdy może pomagać i poczuć, że tętni w nas dobro.