menu
serce

Relacja z RCKiK w Raciborzu – Zbiórka krwi i akcja pn. „Bezpieczny Przejazd”

Dzień 20.09.2021 r. upłynął w RCKiK w Raciborzu pod znakiem inicjatyw skierowanych do adresatów różnych grup wiekowych. Pierwsza z nich poświęcona była mobilnej zbiórce krwi i jej składników, podczas której Krwiodawcy ofiarowali własną krew dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka.

Druga inicjatywa, pod hasłem „Bezpieczny Przejazd”, adresowana była do dzieci, które poprzez uczestnictwo w prelekcjach, pogadankach i spotkaniach z prelegentami oswajały się z zasadami dbania o bezpieczeństwo swoje i innych oraz przyswajały przekazywaną im przez pracowników RCKiK w Raciborzu wiedzę z zakresu krwi i honorowego krwiodawstwa.

Oba wydarzenia odbywały się na Dworcu Kolejowym w Wodzisławiu Śląskim, dlatego też niezapomnianą atrakcją dla dzieci była niespodzianka w postaci zwiedzenia lokomotywy i prezentacji drezyny.

Pozdrawiamy serdecznie Wszystkie osoby, które włączyły się w działania na rzecz honorowego krwiodawstwa. Głęboko wierzymy, że poprzez uczestnictwo w tego typu akcjach, dzieci będą miały na uwadze dobro swoje i drugiego człowieka, i że w przyszłości podejmą decyzję o dołączeniu do zaszczytnego grona Honorowych Dawców Krwi.

Źródło: RCKiK w Raciborzu