Strona bez barier
kontrast: czcionka:

Podsumowanie uroczystości z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy

15 czerwca 2021

W dniu 14 czerwca 2021 r. w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie miało miejsce uroczyste wręczenie odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” połączone z obchodami Światowego Dnia Krwiodawcy.

Odznaczenia z rąk Pana Sławomira Gadomskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Pani Małgorzaty Lorek, Dyrektora Narodowego Centrum Krwi oraz Pana Dariusza Piotrowskiego, Dyrektora RCKiK w Warszawie odebrało 55 Krwiodawców, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi, bądź odpowiadającej tej objętości ilość jej składników. Dodatkowo zostały wręczone dyplomy uznania za aktywny udział w działaniach na rzecz honorowego krwiodawstwa.

Minister Sławomir Gadomski złożył życzenia wszystkim Honorowym Dawcom Krwi, którzy ofiarowują własną krew by nieść pomoc pacjentom, wymagającym leczenia krwią, bądź jej składnikami i zaapelował do osób, które mogą włączyć się do honorowego krwiodawstwa, by zgłaszali się do Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce w celu podzielenia się najcenniejszym darem, którego nie można kupić ani wyprodukować.

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy w dniu 14 czerwca 2021 r. przed budynkiem TV Polsat została przeprowadzona mobilna zbiórka krwi. W honorowym oddawaniu krwi udział wzięły 43 osoby, w tym żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, pracownicy TV Polsat, mieszkańcy Warszawy i osoby, które tego dnia odwiedziły Stolicę.

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy we wszystkich Centrach Krwiodawstw i Krwiolecznictwa w Polsce odbywały się wydarzenia mające na celu uhonorowanie najwspanialszych ludzi – Krwiodawców, którzy każdego dnia, niezależnie od pory roku, pogody czy pandemii, z którą się zmagamy, spieszą by nieść bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.

Niech „łączy nas krew, która ratuje życie”.

Krwiodawcy są wśród nas

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa. Dołącz do społeczności krwiodawców na Facebooku i skorzystaj z aplikacji "Łączy nas Czerwona Nitka"!   Zobacz jak działa aplikacja   Krok 1                   ...

Czytaj dalej
Gdzie można oddać krew.
Sonda

Jaka jest twoja grupa krwi?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress