Strona bez barier
kontrast: czcionka:

RCKiK w Katowicach – relacja z akcji w Szkole Policji w Katowicach

23 marca 2017

Szkoła Policji w Katowicach jest jednostką organizacyjną Policji powołaną do prowadzenia szkoleń i doskonalenia zawodowego policjantów oraz pracowników jednostek organizacyjnych Policji. Szkoła Policji w Katowicach została utworzona w 1999 roku. Głównym kierunkiem działalności Szkoły jest kształcenie policjantów pionu prewencji, pełniących służbę w specyficznych warunkach dużych aglomeracji miejskich. Szkolenie oparte jest na nowoczesnych i systematycznie modyfikowanych programach.

W Szkole Policji w Katowicach od wielu lat cyklicznie przeprowadzane są akcje honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, jak również akcje charytatywne. Podejmowane działania mają wymiar wielopłaszczyznowy, a ich wspólnym mianownikiem jest niesienie pomocy w ratowaniu ludzkiego życia. Od lat współpraca dotyczy również wykładów, czyli podnoszenia świadomości na temat oddawania krwi i rejestracji jako dawca szpiku. Przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach prowadzą wykłady, których kontynuacją są akcje krwiodawstwa w Szkole Policji w Katowicach.

W 2012 roku w Szkole Policji w Katowicach powstał szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK mający na celu promowanie, honorowanie i prezentowanie postaw prospołecznych, a także uwrażliwienie na niesienie pomocy osobom chorym i potrzebującym.

Dzięki zaangażowaniu kadry oraz słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach w latach 2000-2016 Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach udało się przekazać wiele litrów krwi na rzecz pacjentów przebywających w szpitalach.

Od 2000 roku na terenie Szkoły Policji w Katowicach prawie 6 tysięcy osób oddało krew!

W 2016 roku prawie 900 słuchaczy zgłosiło swoją chęć oddania krwi. Natomiast w zeszłorocznych akcjach krwiodawstwa zebraliśmy ponad 300 litrów krwi!

Podczas ostatniej zbiórki krwi zorganizowanej dnia 17 lutego br. kadra oraz słuchacze Szkoły Policji po raz kolejny udowodnili, iż nie jest im obojętny los chorych: 138 osób zgłosiło swoją chęć oddania krwi, z czego 109 oddało ok. 48 litrów krwi!

Rokrocznie w czerwcu organizowany jest Dzień Otwarty Szkoły Policji w Katowicach, podczas którego RCKiK w Katowicach aktywnie promuje ideę honorowego krwiodawstwa wśród zainteresowanych osób, które licznie odwiedzają Szkołę Policji.

 [gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”random” animation_effect=”bounce” album_title=”true” album_id=”21″]

Źródło informacji RCKiK w Katowicach

Krwiodawcy są wśród nas

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa. Dołącz do społeczności krwiodawców na Facebooku i skorzystaj z aplikacji "Łączy nas Czerwona Nitka"!   Zobacz jak działa aplikacja   Krok 1                   ...

Czytaj dalej
Gdzie można oddać krew.
Sonda

Jaka jest twoja grupa krwi?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress