Strona bez barier
kontrast: czcionka:

PCK: Zostań dawcą krwi latem

26 lipca 2018

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu zaprasza wszystkich chętnych do honorowego oddawania krwi. To właśnie latem dochodzi do największej liczby wypadków, w tym okresie krew jest na wagę złota. Można również zapisać się jako potencjalny dawca szpiku.
Punkt Krwiodawstwa w Wągrowcu mieści się na IV piętrze w budynku szpitala powiatowego, czynny jest w: poniedziałki, wtorki i czwartki, rejestracja w godzinach porannych. Wszyscy chętni mają zapewnione: bezpłatne badanie lekarskie, legitymację honorowego krwiodawcy, zaświadczenie (usprawiedliwienie) o oddaniu krwi w danym dniu potrzebne w zakładzie pracy, dla zamiejscowych zwrot kosztów dojazdu. Po oddaniu krwi każdy dawca otrzymuje również czekolady.

Każdy krwiodawca po oddaniu odpowiedniego litrażu (5 litrów kobiety i 6 litrów mężczyźni) otrzymuje legitymację zasłużonego dawcy krwi nadaną przez PCK, dzięki której można korzystać z przywilejów, m.in.: bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w Wągrowcu, bezpłatne wejścia na mecze „Nielby”, ulgowy bilet do Aquaparku i Kina MDK, wejścia do lekarza poza kolejnością, tańsze leki (według wykazu Ministerstwa Zdrowia).
Aby zostać honorowym krwiodawcą, należy być zdrowym, posiadać dowód osobisty, wiek od 18 do 65 roku życia, wagę powyżej 50 kg, wykazywać chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Źródło informacji: PCK w Wągrowcu

Krwiodawcy są wśród nas

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa. Dołącz do społeczności krwiodawców na Facebooku i skorzystaj z aplikacji "Łączy nas Czerwona Nitka"!   Zobacz jak działa aplikacja   Krok 1                   ...

Czytaj dalej
Gdzie można oddać krew.
Sonda

Ile razy w życiu oddawałeś krew?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress