Strona bez barier
kontrast: czcionka:

Tegoroczna „Trasa Czerwonej Nitki” zawitała do Kielc

12 czerwca 2018

W sobotę 9 czerwca 2018 r. przez Kielce przebiegła „Trasa Czerwonej Nitki”. Do kieleckiego Amfiteatru Kadzielnia przyjechali honorowi krwiodawcy z całej Polski, aby wziąć udział w trzeciej edycji wydarzenia. Do inicjatywy przyłączyli się również mieszkańcy Kielc, na których czekały liczne atrakcje.

Zorganizowany już po raz trzeci piknik rodzinny „Trasa Czerwonej Nitki”  miał na celu nie tylko promocję honorowego krwiodawstwa, lecz także  zwiększenie świadomości społeczeństwa w tym zakresie.  W mobilnych punktach poboru prawie 80 osób oddało krew, dzięki czemu pozyskano ok. 35 litrów krwi.

Obecni na wydarzeniu: Zbigniew Józef Król, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, dr n. farm. Beata Rozbicka – Dyrektor Narodowego Centrum Krwi, prof. dr hab. n. med. Piotr Marek Radziwon – Krajowy Konsultant ds. Transfuzjologii Klinicznej, Wojciech Krełowski – Honorowy Dawca Krwi., mówili o tym  jak ważne jest oddawanie krwi. W trakcie konferencji  ogłoszono także start internetowego głosowania na lokalizację pikniku, który odbędzie się w 2019 roku. Do konkurencji staną:  Rzeszów i Olsztyn, Opole i Wałbrzych, Kalisz i Zielona Góra, Słupsk i Racibórz.

Podczas pikniku krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników otrzymali z rąk podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Zbigniewa Józefa Króla, odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” oraz podziękowania za niesienie bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Wyróżnienia odebrało na scenie kieleckiego amfiteatru 59 Krwiodawców.

Dodatkowo na uczestników pikniku czekały liczne atrakcje. Na głównej scenie odbyły się pokazy taneczne,  karate oraz wiele konkursów z nagrodami, w tym konkurs wiedzy o honorowym krwiodawstwie.. W strefie animacji na najmłodszych czekały dmuchańce, czy malowanie twarzy. Dla dorosłych natomiast przygotowano ciekawostki w strefie bezpieczeństwa: crash test stworzony w wirtualnej rzeczywistości oraz alkogogle. Zbudowano również konstrukcję trawersową z wykorzystaniem czerwonej nitki. Rodziny miały również okazję wykonać pamiątkowe zdjęcia z wydarzenia w jednej z fotobudek.

Zwieńczeniem pikniku były koncerty polskich gwiazd.

 

Krwiodawcy są wśród nas

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa. Dołącz do społeczności krwiodawców na Facebooku i skorzystaj z aplikacji "Łączy nas Czerwona Nitka"!   Zobacz jak działa aplikacja   Krok 1                   ...

Czytaj dalej
Gdzie można oddać krew.
Sonda

Jaka jest twoja grupa krwi?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress