Strona bez barier
kontrast: czcionka:

RCKiK w Szczecinie – relacja z uroczystości wręczenia odznaczeń „ Honorowy Dawca Krwi- Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

1 grudnia 2017

W niedzielę 12 listopada 2017 r. dziewięćdziesięciu sześciu dawców krwi ze Szczecina oraz okolic otrzymało najwyższe odznaczenia „ Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” przyznane przez Ministra Zdrowia.

Uroczyste spotkanie z Krwiodawcami zostało przeprowadzone pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Szczecin, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Wojewody Zachodniopomorskiego, Głosu Szczecińskiego, Telewizji Polskiej S.A., Radia Szczecin jak również Kuriera Szczecińskiego.

Uroczystość odbyła się w hali Arena Szczecin i była połączona z obchodami pięciolecia funkcjonowania Mobilnego Punktu Poboru Krwi oraz z akcją „Przelewamy krew dla Niepodległej”, organizowanej z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na uwagę zasługuje fakt, iż wśród uhonorowanych osób są małżonkowie oraz ojciec z synem. Za tak niezwykłą i szlachetną postawę oraz za wkład w ratowanie życia i zdrowia ludzkiego słowa uznania oraz podziękowania złożyła Dawcom Pani Ewa Kłosińska, Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, która z upoważnienia Pana Ministra Zdrowia wręczyła Krwiodawcom odznaczania.

Wydarzenie uświetnił występ znanej szczecińskiej artystki operetkowej Pani Barbary Boruszak – Marcinkowskiej, przy akompaniamencie Pani Aliny Grochowskiej.

Podczas uroczystości można było zapoznać się z działalnością klubów HDK, które wraz z Zespołem ds. Promocji Krwiodawstwa RCKiK w Szczecinie na swoich stanowiskach przygotowały wiele zabaw i konkursów dla najmłodszych. Mieszkańcy Szczecina mieli również okazję obejrzeć wystawę sprzętu i wozów służb mundurowych. Miłą niespodzianką był również ogromny tort z wizerunkiem MPPK obchodzącego w tym dniu swoje piąte urodziny.

Nasi milusińscy wraz z Panią Dyrektor RCKiK zdmuchnęli symboliczną świeczkę oraz odśpiewali „Sto lat”. Następnie wszyscy goście udali się przed odświętnie udekorowany MPPK gdzie uczniowie szkół podstawowych otrzymali nagrody i dyplomy za udział w konkursie: plastycznym pn. „5 lat minęło jak jeden dzień- krwiobus oczami dziecka oraz poetyckim pn. „ Życzenia dla „Truskawki” – Mobilnego Punktu Poboru Krwi”. Jednocześnie w tym dniu była również możliwość oddawania krwi. Do MPPK zgłosiło się 59 Dawców, a krew oddało 51 osób.

Dziękujemy Wszystkim Krwiodawcom, współorganizatorom, wolontariuszom i sympatykom RCKiK w Szczecinie.

„Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca…”

Źródło informacji RCKiK w Szczecinie

Krwiodawcy są wśród nas

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa. Dołącz do społeczności krwiodawców na Facebooku i skorzystaj z aplikacji "Łączy nas Czerwona Nitka"!   Zobacz jak działa aplikacja   Krok 1                   ...

Czytaj dalej
Gdzie można oddać krew.
Sonda

Jaka jest twoja grupa krwi?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress