Strona bez barier
kontrast: czcionka:

RCKiK w Rzeszowie – relacja z akcji pn. „Terytorialsi mają pomoc we krwi”.

7 września 2017

W dniu 2 września 2017 r., na Rzeszowskim Rynku oraz w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, odbyła się akcja pod hasłem „Terytorialsi mają pomoc we krwi”.

Do oddania krwi zgłosiło się 172 żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Terytorialnej. Dzięki wzorowej postawie krwiodawców zebrano prawie 55 litrów krwi. Jak zapewnił dowódca brygady płk Arkadiusz Mikołajczyk, to dopiero początek, bo takie zbiórki terytorialsi będą organizować cyklicznie, aby pokazać, że pomoc innym to część ich misji i służby.

Wszyscy, którzy zdecydowali się na udział w akcji zgodnie z jej przesłaniem udowodnili, że pomoc mają we krwi.

Akcję zaszczycili swoją obecnością: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Poseł Wojciech Buczak, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś, Dowódca 3 Brygady Obrony Terytorialnej płk Arkadiusz Mikołajczyk oraz Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie Ewa Zawilińska.

Źródło informacji: RCKiK w Rzeszowie

Krwiodawcy są wśród nas

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa. Dołącz do społeczności krwiodawców na Facebooku i skorzystaj z aplikacji "Łączy nas Czerwona Nitka"!   Zobacz jak działa aplikacja   Krok 1                   ...

Czytaj dalej
Gdzie można oddać krew.
Sonda

Jaka jest twoja grupa krwi?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress