Strona bez barier
kontrast: czcionka:

Razem ratujemy życie! – relacja z wydarzeń organizowanych przez RCKiK w Katowicach

10 lipca 2017

Czerwiec był intensywnym miesiącem w Centrum Krwiodawstwa w Katowicach.

Podczas osiemnastego Dnia Otwartego Szkoły Policji w Katowicach (9 czerwca) swój debiut miało nowe mobilne stoisko promocyjne. Mobilna „KULA” będzie towarzyszyć podczas akcji w regionie, m.in. podczas wydarzeń miasta Katowice, na festiwalach muzycznych, a także na kąpieliskach w regionie śląskim.

10 czerwca, RCKiK tak jak inne Centra Krwiodawstwa, uczestniczyło w ogólnopolskim evencie „Trasa Czerwonej Nitki” w Szczecinie. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego spotkali się Krwiodawcy z całej Polski. Wśród atrakcji wspomnieć można o dmuchańcach, występach znanych artystów, a także możliwości oddania krwi.

Kolejnym wydarzeniem były obchody Światowego Dnia Krwiodawcy. 14 czerwca odbyła się premiera spotu NIE DEJ SIĘ PROSIĆ”, który rozpoczął wakacyjną kampanię promującą honorowe krwiodawstwo w województwie śląskim. Co ważne: spot zrealizowany został po śląsku. W premierze utworu uczestniczył Pan Marcin Wyrostek, który opowiedział o tym, jak ważne jest oddawanie krwi.

Spot promujący honorowe krwiodawstwo można obejrzeć pod linkiem:

http://www.rckik-katowice.pl/spot1.php

Po pokazie filmu odbyła się akcja pod Galerią Katowicką – gdzie tuż obok ambulansu do poboru krwi-rozpoczął się niecodzienny pokaz artystyczny z wykorzystaniem techniki bodypainting. Zaprezentowano niespodziankę – ręcznie malowany strój – „układ krwionośny”. Autorem stroju szytego na miarę, dla Krwiodawczyni – Karoliny, jest profesjonalny artysta z Jaworzna.

Dodatkowo 14 czerwca 2017 roku pomiędzy 13:00 a 14:00 mieszkańcy Śląska mogli zaobserwować na niebie specjalny samolot z napisem „Światowy Dzień Krwiodawcy”, który krążył nad Gliwicami, Zabrzem, Tychami, siedzibą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz nad Galerią Katowicką.

Natomiast 17 czerwca odbył się „Gryfny Bieg” w Parku Śląskim, gdzie w ramach Festiwalu Kolorów, na dystansie 5 km, uczestnicy biegu byli „kolorowani” w poszczególnych strefach barwnikami spożywczymi. Już po raz czwarty w specjalnej „Krwistej strefie” promowano honorowe krwiodawstwo.

Kolor czerwony, czyli symbol miłości oraz krwi dominował w strefie.

Ponadto w 7 z 10 Terenowych Oddziałach (m.in. w Bytomiu, Pszczynie, Częstochowie) pojawiły się na ścianach zdjęcia krwiodawców. Jest to kontynuacja projektu: „Krwiodawcy tworzą Krwiodawstwo”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Krwiodawcom za oddaną krew oraz włączanie się w działania mające na celu promocję honorowego krwiodawstwa!

Wiemy, że możemy na Was liczyć!

Krwiodawcy są wśród nas

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa. Dołącz do społeczności krwiodawców na Facebooku i skorzystaj z aplikacji "Łączy nas Czerwona Nitka"!   Zobacz jak działa aplikacja   Krok 1                   ...

Czytaj dalej
Gdzie można oddać krew.
Sonda

Ile razy w życiu oddawałeś krew?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress