Strona bez barier
kontrast: czcionka:

Podsumowanie zbiórki krwi „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”

26 lipca 2019

W ramach 3. edycji akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”, pracownicy Fundacji Grupy PKP z kolejarzami, studentami i wolontariuszami kolejny raz mobilizowali mieszkańców i podróżnych do oddawania krwi. W ramach dwóch poprzednich edycji zebrano łącznie 161 litrów krwi.

Tegoroczna edycja akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” odbyła się 23 lipca 2019 r. w godzinach 10:00-14:00, przy 12 dworcach kolejowych w Polsce. Mobilne punkty poboru krwi przyjechały na Dworzec Centralny w Warszawie, krew także można było oddać przy dworcach Bydgoszcz Główna, Częstochowa, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Katowice, Kraków Główny, Poznań Główny, Rzeszów Główny, Szczecin Główny, Tarnów i Wrocław Główny. W krwiobusach byli obecni wolontariusze, wspierający dawców. Osoby oddające krew otrzymały upominki oraz słodki poczęstunek, przygotowane specjalnie na tę okazję.

Podczas 3. edycji akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” zarejestrowało się 305 osób, krew oddało 212 osób, w tym 63 po raz pierwszy. W sumie zebrano niemal 95 litrów krwi, czyli więcej niż w 2018 r.

Fundacja Grupy PKP, nieprzerwanie od 2017 r., wspólnie ze spółkami z Grupy PKP, PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A., Narodowym Centrum Krwi, Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, Spółką Polonus i Kolejarską Służbą Krwi promują zwiększenie świadomości w zakresie ochrony zdrowia i dobrych wzorców postaw społecznych.

Łączy nas krew, która ratuje życie!

Źródło: Fundacja Grupy PKP

Krwiodawcy są wśród nas

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa. Dołącz do społeczności krwiodawców na Facebooku i skorzystaj z aplikacji "Łączy nas Czerwona Nitka"!   Zobacz jak działa aplikacja   Krok 1                   ...

Czytaj dalej
Gdzie można oddać krew.
Sonda

Jaka jest twoja grupa krwi?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress