Strona bez barier
kontrast: czcionka:

Noc Muzeów z RCKiK we Wrocławiu

23 maja 2019

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu po raz pierwszy wzięło udział w Nocy Muzeów. W tym dniu zwiedzający przy wejściu mogli posłuchać archiwalnych audycji radiowych na temat krwiodawstwa. Po obejrzeniu galerii zdjęć uczestnicy brali udział w wykładach na temat „Oddawania i przetaczania krwi dawniej i dziś”. Ponadto można było podziwiać stare strzykawki wielokrotnego użytku, szklane butelki do pobierania krwi czy też zestawy do bezpośredniego przetaczania krwi. Zwiedzającym udostępniono autobus do pobierania krwi, specjalistyczne samochody do przewożenia krwi, w których szczególnie małym naszym gościom podobał się sygnał dźwiękowy.

Na koniec wycieczki po naszym Centrum można było zobaczyć dział ekspedycji, gdzie wydawana jest krew i jej składniki do szpitali, co zrobiło ogromne wrażenie na zwiedzających. Dla dzieci został opracowany osobny ciekawy program zwiedzania, podczas którego można było posłuchać bajki o Pelikanie, który jest symbolem krwiodawstwa w RCKiK we Wrocławiu oraz poszukać naszego krasnalka o imieniu „Honorek”. Dodatkową atrakcją dla dzieci była również dmuchana kropla krwi, z którą można było robić sobie zdjęcia. W naszym debiucie udział wzięło aż 100 osób, którzy deklarowali chęć odwiedzenia nas w przyszłym sezonie Nocy Muzeów oraz cześć osób, widząc jak krew i jej składniki są potrzebne, zadeklarowała chęć oddawania krwi.

Źródło: RCKiK we Wrocławiu

Krwiodawcy są wśród nas

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa. Dołącz do społeczności krwiodawców na Facebooku i skorzystaj z aplikacji "Łączy nas Czerwona Nitka"!   Zobacz jak działa aplikacja   Krok 1                   ...

Czytaj dalej
Gdzie można oddać krew.
Sonda

Jaka jest twoja grupa krwi?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress