Strona bez barier
kontrast: czcionka:

Akcja w Opatówku – podsumowanie

5 lipca 2016

Spośród ponad pięćdziesięciu chętnych 42 osoby oddały krew podczas akcji, jaka odbyła się w niedzielę 3 lipca w Opatówku. Akcję pod patronatem wójta Sebastiana Wardęckiego zorganizowała Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu. Akcja przebiegała sprawnie, a do zaparkowanego przy Placu Wolności ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa sukcesywnie podchodziły kolejne osoby gotowe podzielić się cząstką życia. Choć 11 osób zdecydowało się na ten gest po raz pierwszy, ostatecznie do grona krwiodawców dołączyło tym razem 6 nowych dawców. Przyszło również kilka osób, które zadebiutowały podczas akcji zorganizowanej w tym samym miejscu przed rokiem. Miłym akcentem była obecność rodzin, które towarzyszyły oddającym krew. Tą rodzinną atmosferę potęgowały dodatkowo chwile, gdy krwią dzielili się wspólnie małżonkowie, rodzeństwa, a także narzeczeni. Akcja poboru krwi to także okazja, by osoby niezdecydowane oraz zainteresowane tematem krwiodawstwa mogły uzyskać dodatkowe informacje na ten temat, zmierzyć się z funkcjonującymi mitami i rozwiać swoje wątpliwości. Na tych wszystkich czekały ulotki i doświadczeni krwiodawcy PCK.

Ostateczny efekt czterogodzinnej akcji to 18,9 l krwi pozyskanej od 42 osób. Tradycyjnie na wszystkich dawców czekały podziękowania i drobne upominki przygotowane przez organizatorów.

Zdjęcie dziewczyny oddającej krew w fotelu

 

Osoby siedzą przy stoliku i wypełniają formularz

 

Czwórka krwiodawców w fotelach

 

Krwiodawca w fotelu

 

Bus krwiodawstwa

 

Trójka młodych ludzi w fotelach oddaje krew

 

Punkt informacyjny PCK

 

 

Źródło: Janusz Sibiński, Przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK

 

 

Krwiodawcy są wśród nas

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa. Dołącz do społeczności krwiodawców na Facebooku i skorzystaj z aplikacji "Łączy nas Czerwona Nitka"!   Zobacz jak działa aplikacja   Krok 1                   ...

Czytaj dalej
Gdzie można oddać krew.
Sonda

Ile razy w życiu oddawałeś krew?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress