Strona bez barier
kontrast: czcionka:

Akcja „Nie rozlewaj krwi na drodze”

20 lutego 2018

14 lutego, w dniu Św. Walentego policjanci z garnizonu świętokrzyskiego wraz z pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zachęcali kierujących, jak i pasażerów, do oddawania krwi.

Funkcjonariusze podczas codziennej służby często spotykają się z sytuacjami, gdzie życie lub zdrowie ludzkie jest zagrożone, przez brawurę i bezmyślność kierujących „rozlewana jest krew na drodze”. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach liczy się każda minuta, aby uratować czyjeś życie. Każdy z nas powinien mieć świadomość tego, że los bywa przewrotny i tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy to my, czy nasi bliscy możemy potrzebować tego cennego prezentu jakim jest krew. Mundurowi podczas działań przypominali kierującym jak cenne jest zdrowie i życie oraz jakie konsekwencje niosą za sobą nawet najmniejsze popełniane wykroczenia. Policyjni ratownicy medyczni służyli cennymi radami dotyczącymi prawidłowego udzielania pierwszej pomocy, chętni mogli przetrenować na manekinie resuscytację krążeniowo-oddechową.

Dziękujemy za dar serca !

Źródło informacji: RCKiK w Kielcach

Krwiodawcy są wśród nas

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa. Dołącz do społeczności krwiodawców na Facebooku i skorzystaj z aplikacji "Łączy nas Czerwona Nitka"!   Zobacz jak działa aplikacja   Krok 1                   ...

Czytaj dalej
Gdzie można oddać krew.
Sonda

Jaka jest twoja grupa krwi?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress